Cuma , 26 Ekim 2018

Etiket Arşivi: Hikaye

Gücün Yetiyorsa Gerisini Sen Yarat

Evli bir çiftin 6 kizi vardi. Kadın yedinci çocuğuna hamileydi. 6 kız annesi kadının karnı burnunda, doğum yapması yakındı.Ama onu tedirgin eden birşey vardı.Doğum zamanı geldi çattı.Kadının da doğum yaklaştıkça korkuları arttı.Bu çocuğunun da kız olmasından çok korkuyordu.Aslında korkusu çocuğun kız olması değil, Eşinin ona karşı uyguladığı sert tutumdu.Bu davranışları kadını perişan etmiş, kadın başka birşey düşünemez olmuştu.Hele doğuma giderken ... Devamını Oku »

Ön Yargılarımız

Ön Yargılarımızı Yıkalım Yıllar önce çocukları olmayan evli bir çift, hergün olduğu gibi yine tarlaya çalışmaya gitmişlerdir. Çalışırlarken hemen yanı başlarında bir yılan ile gelinciğin kavgasını görmüşler ve durup kavgayi izlemisler. Anne Gelinciği yavrusunu yemesin diye kendini Yılana yem ettiğini daha sonra ise Yılan çekip gittiğini izlemisler. Yavru gelincik orada tek başına kaldığını gören  Kadın; Bey yazıktır evimize götürelim besleyelim ... Devamını Oku »

Kabir Arkadaşlığı

*  KABİR ARKADAŞLIĞI* > Peygamber efendimiz buyurdular ki; bir kimse vefat ettiginde  akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken, son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının hizasında durur. > Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer. Definden sonra herkes evine döner. > Münker ve Nekir adlı iki özel melek gelir, merhumu kişisel mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulamak üzere , göğsünde duran ... Devamını Oku »