Salı , 19 Ekim 2021

Kurban Bayramı 2017 ne zaman başlıyor?

Eylül ayının yaklaşması ile birlikte 2017 Kurban Bayramı tarihi de merak edilmeye başladı. Her yıl kutlanan ve müslümanlar için çok önemli bir değere sahip olan Kurban Bayramı’nda kaç gün resmi tatil olacağı ise heyecanla bekleniyor. ”Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak?” cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi. Tatil planı yapan vatandaşlar için ”2017 Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak” sorusunun yanıtını bu başlık altında derledik. İşte o tarih…

Her sene kutlanan ve bu yıl da tüm müslümanlar tarafından heyecanla beklenen 2017 Kurban Bayramı tarihi belli oldu. Diyanet İşleri Bakanlığı’nın takvimine göre ”Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak” sorusu da yanıtını bulmuş oldu. Bu önemli günü fırsat bilerek tatil yapmak isteyen vatandaşlar Eylül ayının yaklaşması ile ”Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak” sorularını sormaya başlamıştı. Bu yıl da dua ve coşkuyla kutlanacak olan Kurban Bayramı tarihini haberimizde bulabilirsiniz. İşte tüm detaylar…

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN KUTLANACAK?

Diyanet İşleri Bakanlığı’nın yayımladığı takvime göre Kurban Bayramı tarihi belli oldu. Kurban Bayramı bu sene 1 Eylül Cuma günü başlayacak ve 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

KURBAN BAYRAMI’NDA KAÇ GÜN RESMİ TATİL OLACAK?

Heyecanla beklenen Kurban Bayramı öncesi milyonlarca vatandaş tatil planları yapmaya başladı. 30 Ağustos’un da bayram öncesine denk gelmesi nedeniyle vatandaşlar arefe günü de resmi tatil olmasını bekliyor.

31 Ağustos 2017 – Kurban Bayramı Arefesi (yarım gün resmi tatil)
1 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 1. gün (tam gün resmi tatil)
2 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 2. gün (tam gün resmi tatil)
3 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 3. gün (tam gün resmi tatil)
4 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 4. Gün (tam gün resmi tatil)

Bir önceki yazımız olan Bakara Suresinin Fazileti Nedir ? başlıklı makalemizde bakara suresi, bakara suresi ayeti ve Bakara suresi fazileti hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.